Umeblowanie glamour do salonu – dostosuj meble do stylu wnętrza

Każdy właściciel mieszkania chciałby, by jego pomieszczenia wyposażone były oryginalnie oraz elegancko. Nie każdy adoruje jednak taki sam styl urządzenia oraz na ogół każdy ma inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wtedy dodatkowym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtedy drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne oraz zboże, a także haftowane lub ewentualnie robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Kompletnie inny styl można uzyskać selekcjonując meble glamour. 

Taki styl świetnie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na witrynie internetowej meble glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego żąda też dodania do niego słusznych elementów dekoracyjnych. Wskazane będą wielkie, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Oczywiście właściwe muszą być także lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą cieszyć się posiadaniem własnego domu, na ogół starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pomieszczeń, aby jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa bezsprzecznie o gigantycznym salonie. Jest to pomieszczenie, które rzadko można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo przeważnie żaden z pokoi nie ma tak dużej przestrzeni. W wypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć szansę wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie służy wielu celom. Po pierwsze jest największym, a w następstwie tego centralnym miejscem domu, w którym skupia się najczęściej cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. By jednak salon spełniał swoją rolę, trzeba go właściwy urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie szczegół dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz na domiar tego w chłodne dni jest imponującym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim mieści się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć należyte meble. W dzisiejszych czasach salon wolno urządzić na wiele przeróżnych sposobów oraz wiele przeróżnych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeżeli kluczowym elementem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, też pozostałe elementy wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest w następstwie tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub ewentualnie dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wtedy, kiedy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one w większości wypadków wybitnie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój wnętrz mieszkalnych z dawnych czasów polskiej szlachty. Na pewno są to meble glamour i bardziej wskazane dla ludzi borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie stosuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Niemniej jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe elementy wyposażenia bez pobocznych detalów dekoracyjnych. Jeżeli niemniej jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto aby zadbali również o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: ławy glamour

Dodaj komentarz